Csodálatos idő, rengeteg néző

Turán siker az első kör végén

Csodálatos, napsütéses idő, rengeteg néző, kiélezett küzdelem a végső győzelemért. Más nem is kell egy jó raliversenyhez. A Nyíregyháza rali vasárnapi első körének utolsó gyorsaságiját Turán Frigyes és Bagaméri László nyerte meg. „Pontos volt és gyors, ennek most jónak kell lennie” – jelentette ki Turán, és jó volt a megérzése, mert több mint öt másodpercet adott Hadik Andrásnak.

„Nem a szívem csücske ez a szakasz, a nézőket kiszolgáljuk, de nekem kevésbé fekszik” – mondta Hadik.

Érdekesség, hogy ezen a szakaszon sikerült valakinek befurakodnia az első helyért küzdő párosok közé, s ez a valaki a korábbi abszolút bajnok Kazár Miklós volt. „Csodálatos az idő, rengeteg néző van, nem gondoltam, hogy ilyen sokan lesznek. Három tizeddel megvertük Hadik Bandit… Nem rossz ez!” – mosolygott Kazár.

Ifjabb Érdi Tibor dolgát ezzel szemben továbbra is nehezítik a fékproblémák – ezt a szervizparkban remélhetőleg orvosolja majd a csapat.

 

14. szakasz:

1. Turán, Bagaméri 5:27.1

2. Kazár, Tóth Zs. 5.1 mp h.

3. Hadik, Deák 5.4 mp h.

4. ifj. Érdi, Kovács Sz. 8.1 mp h.

5. Vincze, Bacigál 10.3 mp h.

6. Fogasy, Berendi 15.0 mp h.

 

Az állás:

1. Hadik, Deák 1:31:22.1

2. Turán, Bagaméri 32.8 mp h.

3. Vincze, Bacigál 2:56.2 p h.

4. Kazár, Tóth Zs. 3:22.0 p h.

5. ifj. Érdi, Kovács Sz. 4:28.7 p h.

6. Német, Szegő 5:05.9 p h.

Fotó: ProRacers